Petrohrad

Petrohrad je městem protikladů. Místem, které si buď zamilujete nebo jej naopak nebudete mít rádi. Město stojící v ústí řeky Něvy do Baltského moře je jedním z míst, ve kterých se střetává východ se západem, Rusko s Evropou. V Petrohradě na vás dýchne atmosféra carského Ruska stejně jako tuhého komunismu.

Petrohrad je také přezdíván Benátkami Severu a to zásluhou sítě kanálů právě okolo řeky Něvy, které v menším měřítku připomínají proslavené italské město. Pravá krása ale leží v bezpočtu zdobených pravoslavných kostelů, které jsou zejména uvnitř pastvou pro oči.

Pravoslavný kostel

Krom řady dalších památek, mezi nimiž můžete strávit celé dny chůze, se Petrohrad proslavil i mnohem modernějšími lákadly. Petrohradské kluby jsou dobře známé po celém Rusku a nabízejí spoustu zábavy i když se sem prostě jen vyrazíte pobavit.

A pokud dostanete příležitost podívat se i za hranice města, máte příležitost navštívit čarokrásné carské areály jakými je třeba Petrodvorec, popřípadě vyrazit do Novgorodu či naopak dál na západ, do Finska.

Petrohrad je velkým turistickým magnetem celé oblasti a není divu. Na žádném jiném místě v okolí asi nemůže prožít víc protikladů naráz. Nezapomeňte, buď si jej zamilujete na první pohled, nebo jej zatratíte. A to je přesně důvod, proč do Petrohradu vyrazit.

 

Chcete vědět víc o Petrohradu?

Chcete vědět ještě víc? Pak směřujte na Petrohrad Poznej Sever.cz, který je rozsáhlým průvodcem po zákoutích Petrohradu.