Island

Island, to je pojem. Nespoutaná země daleko v divokých vodách Atlantiku a Severního ledového oceánu. Doslova ostrov ledu a ohně, neboť je i jednou z geologicky nejaktivnějších oblastí na celé Zemi.

Díky své nehostinnosti a řídkému osídlení si islandská krajina zachovala většinu své divoké krásy ledovců a rozeklaných skal. Stejně jako horkých pramenů, do kterých můžete smočit své unavené tělo.

Islandská příroda

Nejoblíbenější je kruhová cesta okolo celého ostrova, ale i kdybyste se rozhodli setrvat spíše v jedné zvolené oblasti Islandu, odměnou vám zcela jistě budou nádherné pohledy, při kterých zaplesá srdce každého fotografa.

Zemi, která je o třetinu větší než Česká republika, obývá jen o něco málo víc než tři sta tisíc Islanďanů, kteří si v průběhu věků utvořili svébytnou kulturu postavenou na pevných skandinávských základech.

Toulky divokou islandskou krajinou ve vás zanechají hlubokou stopu. Její výjimečnost není jen na evropské, ale i celosvětové úrovni. A tak není divu, že je Island perlou mezi severskými zeměmi.

 

Autorem fotografie Hordur Vilhjalmsson.