Kodaň

Hlavním městem Dánska je milionová Kodaň. Je to přímořská metropole na spojnici kontinentální Evropy a Skandinávie, vždyť leží jen kousek od pobřeží Švédska. Zároveň je i spojnicí starého a nového – najdete v ní jak historická místa, tak nejmodernější stavby a atrakce.

Jak se do Kodaně dostat?

Do Kodaně se můžete dostat celou řadou způsobů od letadla až po auto. Po městě se můžete jednoduše přesouvat hromadnou dopravou nebo využívat vlastních nohou. Nejoblíbenějším prostředkem, se kterým si lze vychutnávat atmosféru srdce Dánska, je ale jízda na kole. Zážitkem pak může být plavba lodí po mětských kanálech.

Zajímavá místa v Kodani, hlavním městě Dánska

Zajímavých míst je v Kodani spousta. Milovníci přírody si určitě nenechají ujít návštěvu městské zoo, některého z četných muzeí (geologické či botanické vás jistě zaujmou) či planetária Tycho Brahe.

Kodaň, to je i královské město, vždyť zde sídlí dánská královská rodina. Jejím sídlem jsou klasicistní paláce Amalienborg. Krásný je i Rosenborgský palác se svou Královskou zahradou, která je příjemným místem pro klidné procházky. Na spojnici mezi těmito místo pak můžete ve vhodnou dobu vidět i pochodující královskou gardu mířící na výměnu stráží.

Kodaň

Krásný výhled po městě se vám rozprostře z věže Rundetårn. Krásnými ukázkami zachovalé historické architektury je pak městská radnice či katedrála Frederikskirken, která je jednou z největších v severní Evropě.

To a mnoho dalšího skrývá návštěva jedné z hlavních metropolí severu Evropy, Kodaně. Je to okouzlující město, s mnoha zajímavými zákoutími, která čekají jen na to, až je objevíte. Takže vzhůru do Dánska!

 

Fotografie pochází z fotobanky Pixmac.